Usunięcie macicy za i przeciw. Mięśniaki macicy. Operacje ginekologiczne - Elfy.

forum dla kobiet przed i po różnego rodzaju operacjach ginekologicznych. Usunięcie macicy, mięśniaki macicy.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Aby w pełni korzystać z naszego forum - zachęcamy do rejestracji. Wątki z galerią i codziennymi rozmowami dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Drażniące reklamy można usunąć - patrz: pomoc techniczna.

#1 2013-10-02 09:20:27

jasmin

Gość

fitohormony a menopauza

Menopauza - uderzenia gorąca, poty, bezsenne noce czy zmienny nastrój to oznaki, że weszłaś w kolejny okres swego życia. Wcześniej czy później czeka to każdą z nas, a nieprzyjemne objawy klimakterium można złagodzić niekoniecznie przy pomocy leków. Często wystarczą roślinne specyfiki, czyli fitohormony.
Mają one działanie podobne do estrogenów wydzielanych przez nasz organizm, choć jest ono znacznie słabsze, więc aby odczuć ich działanie trzeba zazwyczaj poczekać na efekt około 2 - 3 miesiące. Fitoestrogeny znajdują się w wielu roślinach, jednak najwięcej ich zawierają soja i czerwona koniczyna.Ponieważ jednak w procesie przetwarzania (gotowania, smażenia) produktów sojowych tracą one swoje właściwości, lepiej skorzystać z dostępnych w aptece gotowych preparatów.
Od wiosny do jesieni możemy wykorzystać kwiaty czerwonej koniczyny rosnące na łąkach, dodając je np. do sałatek, a nadmierną drażliwość czy problemy z zasypianiem złagodzą uspokajające herbatki (melisa, dziurawiec itp.).
Preparaty roślinne zawierające fitohormony są dostępne bez recepty, jednak muszą być stosowane pod kontrolą ginekologa i nie  są wskazane dla kobiet po leczeniu raka piersi czy macicy lub zagrożonych tego typu nowotworami.

#2 2013-10-09 17:43:23

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: fitohormony a menopauza

ja jak pisałam w innym wątku, ostatnio narzekam na jakieś "upały w moim ciele"....hm...nie wiem jak to nazwać, to nie są szczególne uderzenia gorąca, ale jakoś tak dziwnie robi mi się ciepło i kilkanaście minut to tak trwa. Kupiłam preparat z Czerwona koniczyną i biorę go już miesiąc, no powiem szczerze, że efekty są.
oto on:
u nas ciężko go dostać, musza zawsze mi ściągać.

http://eurologia.pl/userfiles/image/mabelle.jpg

MabelleŸ to naturalny i bezpieczny preparat, polecany w terapii fitohormonalnej, wpływający na dobre samopoczucie kobiety. Może on łagodzić nieprzyjemne objawy menopauzy, takie jak: uderzenia gorąca, niepokój, kołatania serca, obfite pocenie się, zmienność nastroju – rozdrażnienie, nerwowość, kłopoty z koncentracją i pamięcią. Preparat nie powoduje przyrostu wagi ciała, jest bezpieczny nawet podczas długotrwałego stosowania, może być również polecany kobietom z podwyższonym ciśnieniem krwi i poziomem cukru oraz wegetariankom.
Len zwyczajny (Linum usitatissimum) jest rośliną stosowaną od dawna w tradycji ludowej. Nasiona rośliny uznawane są za ważne źródło lignanów, pomagających zachować równowagę hormonalną w organizmie kobiety.

Izoflawony koniczyny łąkowej (Trifolium pratense) zawierają cztery typy związków, wykazujących działanie antyoksydacyjne i – podobnie jak lignany – pomagają zachować równowagę hormonalną.
Pospolita, a jednak wyjątkowa – koniczyna łąkowa

Skład:
Koniczyna łąkowa (Trifolium pratense)    500mg         (standaryzowany wyciąg, 8% izoflawonoidy)
Len zwyczajny (Linum usitatissimum)    62,5mg     (standaryzowany wyciąg, 20% lignany)     
Sposób użycia:
1-2 tabletki dziennie
Cena: 30 tabl. ok. 32 zł


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#3 2013-12-16 15:45:48

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: fitohormony a menopauza

Soja

Soja a menopauza

Soja łagodzi dolegliwości związane z menopauzą, ponieważ zawiera fitoestrogeny, które mają działanie zbliżone do żeńskich hormonów płciowych – estrogenów. Preparaty zawierające fitoestrogeny sojowe w znacznym stopniu łagodzą objawy menopauzy, m.in. redukują uderzenia gorąca, regulują zaburzenia snu i zmniejszają nocną potliwość. Stosowanie preparatów sojowych jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Można również zdecydować się na większe spożycie soi w diecie, np. w postaci kotletów sojowych czy mleczka sojowego.

SPIS TREŚCI:
1. Soja kontra menopauza
2. Właściwości fitoestrogenów soi
1. Soja kontra menopauza
Nie wszystkie kobiety w okresie menopauzy mogą lub chcą stosować hormonalną terapię zastępczą (HTZ). Takim pacjentkom jako ekwiwalent terapii poleca się przyjmowanie fitoestrogenów – związków otrzymywanych głównie z soi, ale również z innych roślin, np. z ostrokrzewu czy czerwonej koniczyny. Fitoestrogeny to związki pochodzenia roślinnego, które ze względu na podobieństwo budowy do estrogenów, wiążą się z ich receptorami. Zależnie od tkanki, na którą działają, zachowują się jak kobiece estrogeny albo wykazują funkcję antagonistyczną. Fitoestrogeny sojowe regulują gospodarkę hormonalną w organizmie kobiety, działając dwukierunkowo: zastępują hormony żeńskie w przypadku ich braku lub odwrotnie – obniżają ich stężenie, gdy jest ich za dużo.

Badania prowadzone w Japonii wykazują, że Azjatki jedzące dużo soi przechodzą menopauzę dość łagodnie. Substancje zawarte w soi, m.in. genisteina, zaliczane są do fitohormonów. Ze względu na znaczny spadek estrogenów w organizmie kobiety w okresie przekwitania, przyjmowanie fitoestrogenów sojowych jest jak najbardziej wskazane. Soja to naturalny sposób na menopauzę. Niski poziom estrogenów we krwi sprzyja rozwojowi osteoporozy – choroby osłabiającej kości i powodującej poważne złamania. Fitoestrogeny z soi w znaczny sposób ograniczają ryzyko osteoporozy u kobiet w okresie menopauzalnym.

2. Właściwości fitoestrogenów soi
Menopauzie towarzyszą liczne dolegliwości, takie jak: napady gorąca, nocne pocenie się, uczucie zmęczenia, drażliwość, bóle głowy. Główną przyczyną objawów menopauzy jest redukcja wydzielania estrogenów. Na złagodzenie niepożądanych dolegliwości pomocne są fitoestrogeny. Soja bogata w fitohormony powinna jak najczęściej gościć w diecie kobiet przechodzących menopauzę. Soja zawiera składniki, które zgodnie z badaniami, mogą przyczynić się do złagodzenia objawów menopauzy. Rezultat ten można osiągnąć już w trakcie spożywania 20 g protein sojowych dziennie. Soja przyczynia się również do zwalczania zwiększającego się z wiekiem poziomu cholesterolu we krwi, zapobiegając rozwojowi chorób układu krążenia.

Fitoestrogeny mają wpływ na wiele procesów endokrynnych. Okazuje się, że mają właściwości:

antynowotworowe,
przeciwzapalne,
antywirusowe,
bakteriostatyczne,
przeciwgrzybicze.
Fitoestrogeny można podzielić na trzy grupy:

izoflawony – występują w ziarnach soi i innych roślinach strączkowych,
lignany – występują w olejach z nasion i w oleju lnianym,
kumestany – występują w nasionach słonecznikach, kiełkach fasoli, czerwonej koniczynie.
Soja bogata w fitoestrogeny harmonizuje system hormonalny i ułatwia łagodne przejście przez okres menopauzy.
http://portal.abczdrowie.pl/soja-a-menopauza


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#4 2013-12-18 06:24:09

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: fitohormony a menopauza

ziółka, a menopauza - co może pomóc

Chcesz złagodzić nieprzyjemne objawy menopauzy? Sprawdź, jakie zioła pomogą odzyskać równowagę w tym trudnym dla kobiet okresie.
Już na kilka lat przed ostatnią miesiączką mogą ci dokuczać tzw. objawy wypadowe.
Są to: uderzenia gorąca, napadowe pocenie się, nerwowość.
Zachodzą też niekorzystne zmiany w organizmie, który przestaje być chroniony przez hormony, wzrasta ryzyko m.in. nietrzymania moczu i kłopotów z krążeniem. Jak złagodzić objawy menopauzy?
Dolegliwości okresu przekwitania można łagodzić za pomocą hormonalnej terapii zastępczej (HTZ), czyli podając syntetyczne hormony. Wiele kobiet jednak nie może lub nie chce stosować HTZ. Doskonałą alternatywą są dla nich naturalne metody łagodzenia przykrych objawów.

Najlepsze zioła na menopauzę:

Na nocne poty. Wymieszaj po dwie łyżki kory dębu, suszonej mięty, szałwii. Zalej dwoma litrami zimnej wody. Gotuj 5 minut. Odstaw z ognia, pozostaw pół godziny pod przykryciem. Przecedź i wlej wywar do wanny, uzupełnij ciepłą wodą. Odpoczywaj 15 minut.
Na niedobór hormonów. Soja, pluskwica groniasta i niepokalanek pieprzowy to tylko niektóre rośliny zawierające fitoestrogeny – substancje, które w organizmie działają podobnie jak hormony. Specjaliści zalecają zażywanie preparatów przygotowanych z tzw. standaryzowanych wyciągów z tych roślin – będą skuteczniejsze. Można po nie sięgać jednak tylko w porozumieniu z lekarzem. Na własną rękę możesz natomiast jadać potrawy z dodatkiem soi.
Na bezsenność i niepokój. Pij herbatkę melisową trzy razy dziennie (zalej 2 łyżeczki suszu pół litra wrzątku, parz 10 minut, przecedź). Pij 2-3 razy dziennie po filiżance.


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#5 2014-07-18 07:33:55

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: fitohormony a menopauza

Pluskwica – Cimicifuga w fitoterapii.
Pluskwica groniasta – Cimicifuga racemosa (L.) Nuttall (Actaea racemosa L.) należy do rodziny jaskrowatych – Ranunculaceae. Występuje w Ameryce Północnej. Surowcem farmaceutycznym jest korzeń – Radix Cimicifugae racemosae (poprawnie ujmując jest to kłącze z korzeniami Rhizoma cum radicibus Cimicifugae racemosae). Grupa czynnych składników pluskwicy, która jest łatwa do wyizolowania w formie frakcji określona została wspólną nazwą cymicyfugina (cimicifugin) – 15-20% (znana od 1835 roku). W jej skład wchodzą: żywice, kumaryny, ranunkulozydy, laktony terpenowe i gumy. Obok gumo-żywicowej frakcji surowiec zawiera kwas taninowy, izoflawony – formononetynę (formononetin), glikozydy triterpenowe o charakterze saponin (actein = akteina, cimigoside = cymigozyd, macrotin = makrotyna, racemoside = racemozyd, 27-deoxyactein = 27-dezoksyakteina), kwas salicylowy, kwas izoferulowy, kwas cynamonowy i alkaloidy (cytyzyna, metylocytyzyna).

Wspomniana cytyzyna jest alkaloidem chinolizydynowym występującym u wielu gatunków, np. w złotokapie – Laburnum. Pobudza ośrodek oddechowy i naczynioruchowy, zwiększa wydzielanie adrenaliny, podnosi ciśnienie krwi. Znosi objawy głodu nikotynowego, co zostało wykorzystane w leczeniu nikotynizmu przewlekłego.

Z powodu występowania cytyzyny w pluskwicy, preparaty z niej przygotowane po przedawkowaniu wywołują zatrucie, którego objawami są: nudności, wymioty, przyśpieszenie akcji serca, rozszerzenie źrenic, drgawki, bóle i zawroty głowy, a nawet zgon wskutek porażenia ośrodka oddechowego.

Wyciągi z kłącza pluskwicy wykazują wpływ rozkurczowy, napotny, wykrztuśny, kardiostymulujący i uspokajający. Laktony w połączeniu z alkaloidami i kwasami fenolowymi wywierają wpływ przeciwbakteryjny.

Izoflawony i triterpeny pluskiwcy hamują uwalnianie lutropiny (LH) hamując owulację i wytwarzanie ciałka żółtego oraz produkcję i uwalnianie progesteronu. Należy dodać, że wyciągi z pluskwicy podawane mężczyznom przez ponad 30 dni hamują również uwalnianie lutropiny w przysadce i tym samym produkcję oraz uwalnianie testosteronu przez komórki Leydiga (w jądrach) – efekt antyandrogenny. Izoflawony wywierają wpływ estrogenny (oddziałują na receptory ER-beta).

Preparaty z pluskwicy powinny być zalecane pacjentkom w II fazie klimakterium (postmenopauza), kiedy to następuje zwiększone uwalnianie lutropiny i przez to zwiększone uwalnianie progesteronu oraz androgenów.

Na rynku są dostępne liczne preparaty zawierające ekstrakt z kłączy pluskwicy (tabletki, kapsułki) jak i też będące wyciągami etanolowymi z kłączy (krople, nalewka).

Dawkowanie:

Sproszkowane kłącze (korzeń) – Pulvis Cimicifugae racemosae: 15-30 gran (0,9375-1,875 gram).
Nalewka z pluskwicy – Tinctura Cimicifugae racemosae 1:10: 10 ml 2 razy dziennie lub 1 drachma aptekarska tj. 3,8 g 2 razy dziennie. Tinctura Cimicifugae racemosae 1:5: 4-6 ml 2 razy dziennie.
Wyciąg gęsty z pluskiwcy – Extractum fluidum Cimicifugae racemosae 1:1: 2 ml 2 razy dziennie.
Wyciąg suchy z pluskwicy Extractum siccum Cimicifugae racemosae: 250-500 mg dziennie.
W Polsce występuje dość pospolicie gatunek: pluskwica cuchnąca – Cimicifuga foetida L., który może dostarczyć surowiec o podobnym składzie chemicznym i zastosowaniu.

Related Posts

Świerzbnica polna – Knautia arvensis (L.) Coulter jako dermaticum i pulmonalium.
Pięciornik srebrny – Potentilla argentea L. w praktycznej fitoterapii.
Piwonia – Paeonia w praktycznej fitoterapii
Bazylia święta – Ocimum sanctum Linne w fitoterapii współczesnej
Surowce floroglucynowe w fitoterapii
Zemanta

żródło: http://rozanski.li/?p=456


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elothfans.pun.pl www.motolipno.pun.pl www.wings3d.pun.pl www.easyplatoon.pun.pl www.templer.pun.pl